18.01.2021

Akcje społeczne i CSR w Isolution

isolution

#współpraca #zaangażowanie to dwie podstawowe wartości jakimi kierujemy się w naszej organizacji każdego dnia. Mówiąc o wartościach mamy na myśli konkretne zachowania jakie nam towarzyszą.

Jako społeczność #IsolTeam angażujemy się w różnego rodzaju akcje społeczne i charytatywne

MANAGEMENT3.0 Warsaw

Główną i już od ponad 4 lat akcją, którą tworzy Patrycja z działu People & Culture, Piotrek nasz Project Manager i Piotrek nasz Prezes jest organizacja meetupów grupy Management 3.0. Warsaw. W ramach działalności poza firmowej angażujemy się w tworzenie społeczności, której celem jest zmiana podejścia do zarządzania w organizacjach i zdobywanie wiedzy na temat nowych trendów oraz rozwiązań, które to zarządzanie pomagają wnieść na inny, bardziej efektywny poziom. W tym czasie zorganizowaliśmy ok 90 darmowych spotkań dla ludzi z całej polski. Możecie nas znaleźć na platformie Meetup oraz na Facebooku.

Programiści Dzieciom

Kolejnym obszarem na jaki mocno postawiliśmy to dzielenie się tym co potrafimy najlepiej – czyli programowanie. Chcieliśmy naszą wiedzę nie tylko użyć do projektów komercyjnych, ale stworzyć coś, co może odmienić dziecięce marzenia. Mamy na swoim koncie autorski program “Programiści Dzieciom”, który stworzyliśmypo godzinach  w trzyosobowym teamie. Wierzymy, że warto dzielić się wiedzą – pro bono. W ramach tego programu przeszkoliliśmy na terenie naszej firmy kilkanaścioro dzieci z podstaw programowania.

dokosza.pl – segregacja odpadów

W naszej firmie mocno zwracamy uwagę na ekologię. Chociażby segregując śmiec w naszej siedzibiei, organizując różne akcje namawiające naszych pracowników do dbania o nią razem z nami. I ta nauka nie poszła DO KOSZA 😊 Podczas piątego Hackathonu w marcu 2020 roku, nasi pracownicy stworzyli aplikację, która pomaga wielu użytkownikom w odpowiednim sortowaniu odpadów. Aplikacja jest darmowa i można ją znaleźć tutaj.

Dni Otwarte Isolution

Dodatkowo, organizujemy (o ile nam sytuacja na świecie pozwala), dni otwarte dla dzieciaków z różnych miejsc, aby odwiedzały nasza firmę i poznawały tajniki życia firmy z IT. Naszym celem jest pokazanie, że świat IT to wiele obszarów, a dążąc do celu możemy osiągnąć bardzo dużo.

EduScrum

Prócz akcji w które fizycznie jesteśmy zaangażowani,wspieramy nowatorskie podejście do edukacji opartej o wiedzę wyniesioną z branży IT, takie jak EduScrum, propagujące wdrażania metodyki Scrum w szkołach.

Mapa Firm

Jesteśmy pomysłodawcą Mapy Firm. Inicjatywy skupiającej najlepszych pracodawców, którzy chcą wyróżnić się kulturą organizacyjną. Swój projekt ze względu na trudny czas, zawiesiliśmy z początkiem pierwszego lockdownu, jednak wierzymy, że przeszliśmy już najtrudniejszą drogę i planujemy na nowo wskrzesić naszą inicjatywę.


Ale to nie wszystko… 🙂

Tłumaczenie książki

W ramach naszego #IsolTeam, postanowiliśmy ułatwić dostęp do metod, które stosujemy w naszej organizacji i wspólnie z pracownikami, a w szczególności Piotrem – testerem oraz jednym z uczestników program CoodCool- Marcinem, który stał się naszym pracownikiem przetłumaczyliśmy książkę Jimmy’iego Janlen’a “Zasady i Praktyki Podejmowania Decyzji”, którą znajdziecie tutaj.

Market TeamToolbox

Dzięki Marketowi Inicjatyw, z którego korzystamy w ramach naszej firmowej aplikacji TeamToolbox, wspieramy nie tylko firmowe inicjatywy CSRowe, ale także fundacje i akcje, które są dla nas ważne i z których pomocy korzystają nasi bliscy oraz znajomi w trudnych życiowo sytuacjach.


Podsumowując już zbliżający się ku końcowi rok, zaangażowaliśmy się w cztery duże akcje polegające na wsparciu osób potrzebujących środków na leczenie. W ramach aplikacji TeamToolbox nasi pracownicy przekazywali swoje uzbierane punkt za docenienie, a my jako firma przekazaliśmy środki pieniężne. Wspieramy projekty, które zgłaszają nasi pracownicy. Pomogliśmy min. w zbieraniu środków na operację serca, dla bliskiej osoby jednego z naszych pracowników oraz na wsparcie leczenia córki naszego kolegi.W ramach #IsolTeam, jak co roku z okazji “Mikołajek” wsparliśmy dom dziecka. Podeszliśmy do tematu dwutorowo. Środki, które przeznaczaliśmy dotychczas na drobne upominki dla dzieci naszych pracowników (po wspólnym uzgodnieniu z nimi #autonomia) przeznaczyliśmy na zakup najbardziej potrzebujących rzeczy dla jednego z Warszawskich Domów Dziecka.


Dodatkowo, nasze Isolowe elfy przygotowały dla każdego dziecka personalizowany prezent mikołajkowy w ramach akcji, która sami skoordynowali.

 

Tego typu akcje, z okazji różnych świąt w naszej firmie odbywają się cyklicznie.

Wierzymy, że właśnie takimi gestami wspólnie możemy zmieniać otaczający nas świat i sprawiać, że Ci którzy potrzebują pomocy mogą na nas liczyć.

Patrycja Feldman

People & Culture Senior Specialist 

Każdego dnia z uśmiechem na twarzy wstaję do pracy. Tą energią staram się również zarażać innych.  Słuchając i będąc blisko ludzi wiem, co możemy wspólnymi siłami ulepszyć.